Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profese
Modelka, Herečka, Zpěvačka 
Datum narození:
17.12.1975 
Místo narození:
Kiev, Ukraina 
Znamení:
Střelec  


Životopis:

Milla Jovovich se narodila jako jediné dítě herečce Galině Loginové a srbskému lékaři Bogdanovičovi Jovovichovi. Protože její otec stále ještě studoval, cestovala během svých prvních pěti let hodně mezi Londýnem a Ruskem. V pěti letech se s rodiči odstěhovala do Ameriky. Ve světě modelingu a herectví se začala pohybovat, už jako devítiletá. Na škole jí dávali znát její východní původ a přesvědčovali ji, že nikdy nebude jako oni. Ale ji to neodradilo, jako mladá modelka se předvedla na molu a zahrála několik malých dětských rolí. Poprvé si zahrála v dramatu Spojení dvou měsíců "Two Moon Junction" (1988), ale výrazněji na sebe upozornila ve filmu Návrat do Modré Laguny "Return to the Blue Lagoon" (1991).

Z Kalifornie odjela do Londýna, kde se rozhodla dobýt svět jako zpěvačka. Přes skepsi se Milla v hudebním světě podařilo prosadit. Když v osmnácti letech vydala první desku "The Divine Comedy" (Božská komedie), musela i hudební kritika uznat, že v té Mille opravdu kus zpěvačky je.

V scifi Pátý Element "The Fifth Element" (1997) si pod vedením režiséra Lucasa Bessona zahrála dokonalou bytost. Tento film, kde si zahrála s Bruce Willisem pro ni byl zlomový nejen v její kariéře, ale i soukromém životě, neboť se z ní stala hvězda filmového plátna a spojila život s Bessonovým. Díky jejímu vztahu s Bessonem si mohla zahrát hlavní roli v historickém filmu Johanka z Arku "The Messenger: The Story of Joan of Arc" (1999). V dramatickém příběhu o přátelství,zradě,žalu a síle lásky "The million dollar hotel" (2000) si zahrála s Melem Gibsonem. O rok později se objevila v komedii "Zoolander". Další hlavní roli získává v akčním scifi "Resident Evil" (2002) v roli členky elitního komanda, které dostává úkol izolovat smrtící virus. Milla dokázala uspět jako modelka, zpěvačka a herečka čímž si vydobyla obdiv miliónů fanoušků.

Filmografie:
2007 Resident Evil: Extinction   ...Alice
2006 Ultraviolet (Ultraviolet)    ...Violet Song jat Shariff
2006 .45   ...Kate
2005 Trailer for a Remake of Gore Vidal's Caligula   ...Druscilla
2004 Resident Evil: Apokalypsa (Resident Evil: Apocalypse)    ...Alice
2002 Resident Evil (Resident Evil)    ...Alice
2002 House on Turk Street, The   ...Erin
2002 Loutka (Dummy)    ...Fangora
2002 Dvě na jednoho (You Stupid Man)    ...Nadine
2001 Zoolander (Zoolander)    ...Katinka
2000 The million dollar hotel (The million dollar hotel)    ...Eloise
2000 Claim, The   ...Lucia
1999 Messenger: The Story of Joan of Arc, The   ...Joan of Arc
1998 He Got Game   ...Dakota Burns
1997 Pátý element (Fifth Element, The)    ...Leeloo
1993 Dazed and Confused   ...Michelle Burroughs
1992 Chaplin (Chaplin)    ...Mildred Harris
1992 Kuffs   ...Maya Carlton
1991 Návrat do Modré laguny (Return to the Blue Lagoon)    ...Lilli
1988 Two Moon Junction   ...Samantha Delongpre
1988 Night Train to Kathmandu, The   ...Lily McLeod
Milla Jovovich
Milla Jovovich
Milla Jovovich

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milla-kika

(kika023, 24. 8. 2008 21:52)

Ja mam rada millu jovovich asi tak od 1 třídy :-))) tak 7let ji fandím od 1 podívání Resident evil prostě je nejlepší:-*

verisa

(veris, 23. 7. 2008 16:20)

Ja Millu Jovovich uplne zboznuju,je skvela herecka,zpevacka a modelka.mocinky mocc ji fandim,nejdriv sem o ni vubec nevedela nic az pakk od sestrenky ktera mi rekla ze je uplne skvela,tak sem se mrkla na jeji stranky skoukla sem videa,fotky,par filmu a tak to zacalo od prvniho filmu kterej sem skoukla byl myslim....paty element,a uz se mi libila.... jednou chci byt tak uspesna jako Milla Jovovich......